Громадська організація “Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” надає всебічну правову підтримку лесбійкам, геям, бісексуалам та трансґендерним людям (ЛГБТ) у питаннях захисту прав та основоположних свобод людини.
Центр “Наш світ” координує роботу мережі активісток та активістів з моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТ в Україні – професійну команду, яка має необхідні знання та навички аби надати Вам правову консультацію та кваліфіковану допомогу у питаннях протидії дискримінації (ситуації, коли порушується рівноправність) у всіх сферах життя – трудовій, сімейній, сфері послуг тощо.
Активістки та активісти мережі компетентні у питаннях повідомлення правоохоронних органів Національної поліції про злочини чи дії, мотивами яких є упередження/ненависть за ознакою сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності.
Експерти та дружні юристи/адвокати Центру запропонують дієвий алгоритм захисту та відновлення порушених прав.
Негайне повідомлення про дискримінаційні дії та злочини на ґрунті гомофобії чи трансфобії – запорука того, що правопорушники будуть притягнуті до відповідальності.

Контактна інформація активістів та активісток мережі моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТ у містах України:

Дніпро, Олександр

Дніпро, Олександр

Активіст моніторингової мережі у м. Дніпро

(093) 7931386, (097) 6389158

Житомир, Максим

Житомир, Максим

Активіст моніторингової мережі у м. Житомир

(063) 8223135

Житомир, Олександра

Житомир, Олександра

Активістка моніторингової мережі у м. Житомир

(063) 1166323

Київ, Андрій

Активіст моніторингової мережі у м. Київ

(093) 2720474

Київ, Софія

Київ, Софія

Активістка моніторингової мережі у м. Київ

(066) 9043415

Луцьк, Віктор

Луцьк, Віктор

Активіст моніторингової мережі у м. Луцьк

(066) 2074369

Маріуполь, Володимир

Маріуполь, Володимир

Активіст моніторингової мережі у м. Маріуполь

(096) 0432121

Одеса, Олег

Одеса, Олег

Активіст моніторингової мережі у м. Одеса

(093) 7363797

Харків, Денис

Харків, Денис

Активіст моніторингової мережі у м. Харків

(068) 0999969, (050) 9827565

Херсон, Наталя

Херсон, Наталя

Активістка моніторингової мережі у м. Херсон

(066) 8865582

Історії успіху

Чудовий приклад, ЯК МОЖЛИВО ЗАХИСТИТИ СВОЇ ПРАВА, ЗРОБИВШИ ВСЬОГО ОДИН ДЗВІНОК.

Протягом декількох місяців персонал продуктового магазину у Києві на Печерську,куди заходили Дмитро і його подруга, дозволяв собі неприємні висловлювання на адресу молодих людей – Діму називали “пед..ом”, його подругу “шалавою”, говорили інші непристойності. Персонал магазину лише здогадувався про орієнтацію Дмитра – свій висновок вони зробили за зовнішнім виглядом хлопця. Діма не хотів змінювати магазин, який ближче всіх знаходився до його орендованої квартири, але і образи його теж дістали.

І одного разу він вирішив діяти! Діма знайшов в інтернеті особистий мобільний керуючої мережі міні-маркетів, подзвонив їй та звинуватив співробітників магазину у гомофобії. Керуюча спочатку факт гомофобії заперечувала, але все ж поїхала з перевіркою. Мабуть перевірка була серйозною, т. к. запитували навіть відео служби безпеки мережі магазинів. Факти гомофобії і образ підтвердилися. Керуюча оштрафувала директорку магазину, директорка, в свою чергу, оштрафувала охоронця і касирку. Охоронець одразу звільнився, на його місце взяли іншого, який тепер навіть за руку вітається з Дімою, а касирка хоч не звільнилася і дивиться зневажливо, але мовчить і не ображає (пізніше вона теж звільнилася). Мовчить і інший персонал, старий і новий, так як про інцидент і його наслідки добре відомо всім.

Варто зауважити, що керуючою магазином була переселенка з Донбасу, яка розповіла Дмитру, що “мала там величезний бізнес, а в Київ приїхала, втративши все, щоб жити в демократичному суспільстві. Припускаємо, що саме такі принципи керуючої допомогли їй розібратися і розставити правильні акценти в цій історії.

Розуміємо, що не усі керівники у сфері обслуговування настільки толерантні, але поступово наше суспільство змінюється у кращий бік, і саме ЛГБТІ мажуть бути індикатором цих змін. Головне – не мовчати та не давати гомофобії поширюватись! Докладну консультацію по питанню захисту прав ЛГБТІ Ви завжди можете отримати від представників моніторингової мережи Центру “Наш світ” в регіонах.

Як ми допомогли жінці захистити її материнські права.

Нещодавно завершилась судова справа, пов’язана з захистом від гомофобії, в якій безпосередню участь брав юрист Правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» Ігор Кобліков. Хочеться сподіватися, що це стане мотивуючим прикладом для інших представників ЛГБТ спільноти в разі необхідності звертатися по допомогу до нашої організації, не боятися відстоювати свої порушені права навіть в судах.

Судовий процес, про який йде мова, був частиною справи про розлучення. Колишній чоловік намагався відсудити право виховувати дитину (юридичною мовою – добитися визначення місця проживання дитини з батьком) на тій підставі, що його колишня дружина є бісексуалкою і зараз мешкає разом зі своєю партнеркою, що на його погляд є аморальним. Справу розглядав один з районних судів Сумської області, де зараз мешкає ця жінка. З етичних міркувань ні імен, ні назви суду ми не називатимемо.

Суддя районного суду вела слухання у цій справі з відвертою гомофобією, намагалася раз за разом довести, що відповідачка бреше, що вона не здатна належним чином виховувати дитину через нижчу ніж у її колишнього чоловіка заплату та інші обставини. Ось приклад діалогу під час засідання.

Суддя:. І за басейн не платите? Це ж дороге задоволення.

Відповідачка: Син відвідує басейн, як і інші діти.

Суддя: Хм, як чудово ви влаштувалися, хе-х! Може і мені… [стати лесбійкою]? Просто чудово, все безкоштовно!

Відповідачка: Я всього лише попросила взяти мою дитину в садок!

Суддя: Як все просто!

На цьому етапі справи, відчувши свою безпорадність, ця жінка (відповідачка) звернулась по допомогу до Центру «Наш світ». Юрист організації після детальної консультації допоміг їй підготувати усі необхідні документи. Крім того він підготовив для клієнтки текст промови для наступного судового слухання.

І хоча гомофобія судді нікуди не поділася, вона не мала змоги вирішити справу не на користь відповідачки, не порушивши законів України і звичайної логіки реального життя. 13 лютого 2017 року ХХХ районний суд Сумської області прийняв рішення, згідно з яким шлюб між позивачем та відповідачкою був визнаний розірваним. З іншого боку, позов батька дитини про визначення місця проживання був відхилений. Дитина лишилась зі своєю матір’ю.

Ми чекали допоки судова справа не надійде Єдиного державного реєстру судових рішень, не минуть терміни подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції. Отже тепер можна з упевненістю сказати, що судова справа по захисту прав ЛГБТ закінчилась успіхом.

Інтриги Житомирської облради та діяльність моніторингової мережи «Нашого світу»

19 липня цього року на сайті Житомирської облради з’явилась інформація http://www.pda.zhitomir.info/news_167399.html) про те, що депутат Олена Галагуза (фракція Об’єднання «Самопоміч») нібито пропонує колегам схвалити текст звернення депутатів обласної ради до президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів та Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституції сім’ї. З цією метою пропонувалось наступне:
– вилучити словосполучення «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» з Кодексу законів про працю України та ряду інших нормативно-правових актів, не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;
– виключити з регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що пропагують подолання гендерних стереотипів;
– заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо;
– ухвалити Закон України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму»;
– створити Міністерство у справах сім’ї України або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї, на керівні посади в яких призначити людей, відомих своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві.
Але вже наступного дня це повідомлення було видалено, а сама депутатка в коментарі для zhitomir.info (http://www.zhitomir.info/news_167422.html) зазначила: «Сталося непорозуміння щодо проекту рішення обласної ради про захист інституту сім’ї. Автором документу є депутат із ВО «Свобода», який звертався розглянути це питання на комісії з гуманітарних питань, але не завізував через об’єктивні причини. Наразі проект рішення має бути завізований автором найближчим часом, аби його розглянули на найближчій сесії обласної ради 27 липня. Наразі на цій сесії буде лише один проект рішення мого авторства, що стосується звернення про збільшення соцвиплат для дітей. З цього приводу готується тематична фотовиставка у холі обласної ради, яку можна буде побачити у день сесії».
Олександра Семенова, яка є учасницею моніторингової мережи Центру «Наш світ», зв’язалась з депутаткою, і Олена Галагуза під час спілкування у чаті підтвердила: «Я ніколи не була і не є автором проекту цього рішення. Напередодні до мене як до голови комісії з гуманітарних питань Житомирської обласної ради звернулися депутати-свободівці, щоб розглянути цей проект рішення. Проте вони його не завізували належним чином. Хоча наполягали на тому, аби документ пройшов комісію. Таким чином помилково із мене зробили автором проекту рішення. Я одразу ж попросила оргвідділ облради вилучити проект рішення із сайту облради. Відтак на комісії він не обговорювався. Ми живемо у демократичному суспільстві. Особисто я вважаю, що є більш нагальні проблеми, аніж встановлення штучних заборон».
Ця історія наочно ілюструє, як партія «Свобода» на місцевому рівні намагається навіть такими штучними прийомами створити нібито широкий фронт підтримки своїх «скрєпних» ініціатив в дусі «руського світу». А ще вона показує, що діяльність наших моніторів не зосереджується лише на фіксації порушень прав представників спільноти та оформлення відповідних кейсів. І це дуже добре.