Після обрання стратегічного курсу на інтеграцію до сучасної Європи, українські держава та суспільство більше не мають змоги заплющувати очі на проблеми, які цілковито ігнорувалися з моменту набуття державної незалежності. Однією з цих важливих проблем є подолання наслідків гомофобії, що досі панує в Україні, і зокрема, боротьба зі злочинами ненависті проти ЛГБТ людей. Такі злочини, коли жертва обирається лише через свою належність до певної групи, є особливо небезпечними для суспільства, оскільки вносять у нього розбрат, протиставляючи одну частину суспільства решті та створюючи атмосферу, коли будь-який член цієї спільноти не почувається у безпеці.
Статистичні дані, зібрані неурядовими та міжнародними організаціями, свідчать про суттєве поширення злочинів ненависті проти ЛГБТ людей в Україні, але досі як українське законодавство, так і державна політика у цій сфері не є ефективними інструментами у боротьбі з цим явищем. Наша конференція присвячена тому, щоби привернути увагу громадськості, державних та правоохоронних органів до цієї проблеми, оцінити поточну ситуацію та запропонувати рішення з її виправлення на основі найкращого міжнародного досвіду.
Організатори конференції: Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ» та Українська Гельсінська спілка з прав людини
Конференцію організовано за сприяння Посольства Великої Британії в Києві, Канадського Фонду підтримки Місцевих Ініціатив та Фонду Tides (США).
Дорогі друзі, дорогі учасники,
Мені приємно сказати декілька слів за допомогою цього відео щодо питання боротьби з гомофобією та трансфобією.
Ця публікація висвітлює ситуацію у сфері злочинів та інцидентів за мотивами ненависті проти гомосексуалів, бісексуалів і трансґендерних осіб в Україні у 2014-2017 роках. У звіті використані матеріали, зібрані моніторинговою мережею Центру “Наш світ” і його партнерами, та дані інтернет-опитування. Звіт представляє статистику і приклади таких злочинів та інцидентів, аналіз чинного законодавства, запропоновані реформи та рекомендації з їх упровадження.
Щорічний звіт Центру «Наш світ»
У публікації представлено інформацію, що відображає соціальне, правове та політичне становище ЛГБТ (лесбійки, геї, бісексуали і трансґендерні особи) в Україні у 2017 р. Наведено дані та здійснено аналіз ситуації з питань, пов’язаних з правами та інтересами ЛГБТ, у законодавстві, суспільно-політичному житті, громадській думці, надано приклади випадків дискримінації на ґрунті сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності та інше.
Стаття 4 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації: Держави-учасниці […] а) оголошують злочином, що карається за законом, всяке поширення ідей, основаних на расовій перевазі або ненависті, всяке підбурювання до расової дискримінації, а...
читати більше