Ми є, ми інші, і це НАШ СВІТ також!

НАША ІСТОРІЯ

Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ» («Our World» англійською) був створений у Луганську в 1998 році як громадська незалежна група активістів. Своєю ініціативою ми взяли на себе відповідальність по освіті українського суспільства на тему гомосексуальності, розвінчанню гомофобних стереотипів і забобонів стосовно геїв і лесбійок, консолідації самої лесбігей-спільноти та відстоюванню наших прав.

Як виявилося, в Україні «немає проблем з геями», поки вони не заявляють про себе. Чиновники місцевого управління юстиції спочатку просто не знали, як вчинити з нашою організацією. В інтерв’ю центральній газеті один з них заявив: «Як же можна їх визнати на державному рівні, юридичною особою? Законодавчої бази немає, хоча, начебто, і не заборонена у нас ця орієнтація, прецедентів – теж … Я їх зареєструю, а потім, вибачте, онаністи прийдуть, ще хтось … А як же мораль? »І під надуманим приводом нам відмовили в реєстрації.

Зрозуміло, ми не змирилися з такою явною дискримінацією. Центр «Наш світ» все-таки був зареєстрований наприкінці 1999 року, але це виявилося можливим лише в результаті наполегливої боротьби членів організації за свої громадянські права і пильної уваги до даного питання з боку деяких міжнародних правозахисних організацій.

НАШІ ЦІЛІ

R

Захист прав та свобод людини щодо лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ) в Україні і поліпшення правового захисту ЛГБТ, протидія дискримінації людей за ознакою Согі (сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність).

R

Поліпшення ставлення суспільства до гомосексуальності і людей гомосексуальної орієнтації, боротьба проти гомофобних і трансфобних настроїв у суспільній свідомості.

R

Виховання самосвідомості ЛГБТ як рівноправних і повноцінних членів суспільства.

НАША ПОТОЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наші проекти націлені на українське ЛГБТ співтовариство і суспільство в цілому. Зараз ми фокусуємо свої зусилля на наступному:

R

Моніторинг дотримання прав людини по відношенню до ЛГБТ, підготовка звітів.

R

Правова освіта ЛГБТ-спільноти (література, тренінги).

R

Робота, спрямована на поліпшення українського антидискримінаційного законодавства і практик.

R

Первинна правова допомога і консультування жертв дискримінації та дій на грунті ненависті.

R

Спільні акції з іншими організаціями з відстоювання рівних прав для ЛГБТ на законодавчому та політичному рівні.

R

Організація семінарів та конференцій.

Інформація, надана Центром «Наш світ», використовувалася в публікаціях українських ЗМІ, а також в звітах Комісара з прав людини Ради Європи, Державного Департаменту США, ОБСЄ, Універсальному періодичному звіті ООН та інших організацій.

Наші публікації – звіти з моніторингу та дослідницьких проектів, література з правової освіти, законодавчі пропозиції, буклети по толерантності, періодичні видання.

Центр «Наш світ» є членом Ради ЛГБТ-організацій України, Коаліції з протидії дискримінації в Україні та Міжнародної асоціації лесбійок та геїв (ILGA).

Додаткова інформація

Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ» 20 років праці для української ЛГБТ спільноти В брошурі у стислому вигляді наведена історія Центру «Наш світ». Крім того детально описані основні напрямки діяльності організації: моніторинг становища ЛГБТ, захист прав, правова просвіта, адвокація, боротьба зі злочинами на ґрунті ненависті та гомофобії, протидія дискримінації в тому числі сприяння впровадженню в Україні інституту реєстрованого партнерства для одностатевих пар. Дана в цьому виданні й характеристика сучасного становища ЛГБТ людей в країні.