Кампанія на підтримку реєстрованого партнерства в Україні

Чому ми до неї закликаємо?

Чому звертаємось особисто до Вас?

Що і як просимо Вас зробити, щоб усім разом заявити про права ЛГБТ в нашій країні?

Передісторія

Революція Гідності стала переламним моментом в історії нашої держави та остаточно закріпила її курс на інтеграцію до сучасної Європи і вільного світу. Зокрема, вона стала початком реальних позитивних змін у питаннях визнання рівних прав для української ЛГБТ спільноти.

У 2015 році була ухвалена Національна стратегія з прав людини та План дій по її реалізації, до якого були включені близько двох десятків заходів, дотичних до ЛГБТ питань: боротьба з дискримінацією і злочинами на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, розробка законопроекту про реєстроване цивільне партнерство для різно- та одностатевих пар тощо.

Докладніше про це написано у листі на адресу Кабінету Міністрів України, навколо якого і буде побудована наша адвокаційна кампанія під назвою «Я виступаю за реєстроване партнерство в Україні!».

Розвиток

На жаль, до цього часу український уряд саботує виконання пункту Плану дій щодо розробки законопроекту про реєстроване цивільне партнерство. За минулі три роки Кабінет Міністрів, Міністерство юстиції і Міністерство соціальної політики навіть не змогли вирішити, кому саме займатися цим питанням.

Натомість, підняли голос проповідники гомофобії, які виступають на захист так званих «традиційних сімейних цінностей» і проти будь-якої правової форми визнання одностатевих сімей. Саме з їхньої подачі кілька десятків місцевих рад ухвалили заяви, що закликають заборонити  легалізацію цивільних партнерств, всупереч Плану дій, законних інтересів і прав ЛГБТ українців. На жаль, внаслідок цього тиску український уряд задумався про те, як зняти з себе зобов’язання у цій сфері, прописані в Плані дій. В офіційному звіті про виконання Плану дій у 2018 році, Міністерство юстиції так і написало в резюме до цього пункту: «Виконання неможливе».

Мета кампанії

Наприкінці 2018 року Міністерство юстиції запустило процес оцінки виконання Плану дій за три роки його реалізації, щоб уточнити завдання на найближче майбутнє. На одній з цих зустрічей, коли обговорювали питання про реєстроване партнерство, заступник міністра юстиції прямо вказав привід для проведення цієї кампанії: до уряду надходить багато заяв з вимогами проти подальшого прогресу в питаннях прав ЛГБТ, а ось на підтримку одностатевих партнерств ніяких звернень немає.

Саме тому ми вирішили закликати українську ЛГБТ спільноту, всіх українок та українців, небайдужих до долі своїх ЛГБТ співгромадян, продемонструвати свою позицію – «Я виступаю за реєстроване партнерство в Україні!» перед українською владою.

Що і як треба зробити?

 • 1

  Скачати та роздрукувати шаблон листа

  Ми підготували текст листа на адресу Кабінету Міністрів, в якому виклали проблему і наші вимоги. Якщо Ви згодні приєднатися до кампанії, цей лист стане Вашим особистим внеском в розбудову нової сучасної європейської України. Якщо Ви самі належите до ЛГБТ спільноти, то Ви дбаєте про свою власну долю, якщо ні, то Ви допомагаєте своїм ЛГБТ рідним, близьким, знайомим і взагалі співгромадянам.
   
  Найпростіший і швидкий спосіб – скачайте і роздрукуйте цей лист. Ще краще, якщо ви напишете власний текст або відредагуєте підготований нами текст листа, який можна скачати в форматі MS Word.

 • 2

  Заповнити шаблон

  Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Ваше звернення до влади обов'язково має містити:
   
  1) прізвище, ім'я та по батькові заявника,
  2) місце проживання,
  3) особистий підпис і
  4) дату.
   
  Будь ласка, впишіть ці дані в шаблон або вкажіть у своєму тексті листа.
  Питання: Чи безпечно розкривати свої персональні дані?
   
  Відповідь: Ми впевнені, що відправка цього листа не створить Вам жодних ризиків і не принесе проблем. Текст листа складений так, що він не вимагає від чиновників письмової відповіді саме на Вашу адресу. У зверненні Центр «Наш світ» уповноважений виступити посередником у спілкуванні з центральними органами влади, і відповідь на нього прийде на адресу Центру. В узагальненій формі вона буде опублікована на сайті організації без Ваших персональних даних.
   
  Також нагадуємо, що розкриття персональних даних без Вашої згоди – це правопорушення, що карається за українським законодавством!

 • 3

  Відправити листа

  Ви також маєте купити конверт з маркою по Україні (загальна вартість – близько 10 грн.), та відправити листа на одну з двох адрес:
   
  1. На адресу Центру "Наш світ". Спочатку, ми акумулюємо всі листи у себе для того, щоб порахувати кількість звернень громадян і використати ці цифри публічно - показати масовість наших вимог. Наприкінці лютого ми передамо всі листи до Кабінету Міністрів. Центр «Наш світ» зобов'язується жодним чином не копіювати, не фіксувати та не обробляти Ваші персональні дані.
   
  Наша адреса:
  Центр "Наш світ"
  а/с 173, м. Київ, 02100
   
  ...або
  2. Безпосередньо на адресу Кабінету Міністрів:
  Прем'єр-міністру України В.Б. Гройсману
  вул. Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, 01008

Питання: Чи варто витрачати час і гроші на це?

Відповідь за Вами. Ваш час і гроші допоможуть захистити права і покращити життя Вас самих і/або Ваших співгромадян та ще на крок наблизити Україну до сучасного демократичного світу.

Ми дуже хотіли б, щоб ця кампанія примусила українську владу почути голос української ЛГБТ спільноти і прогресивного громадянського суспільства!

Додатково бажаючим пропонуємо ознайомитись з аналітичною запискою щодо запровадження в Україні реєстрованого партнерства для одностатевих сімейних пар.

Підсумки кампанії