НЕТЕРПИМІСТЬ БЕЗ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ: мова ворожнечі та злочини ненависті в Україні

Конференція
Київ, 12 грудня, 2018 р.

Злочини на ґрунті нетерпимості стають дедалі актуальнішою проблемою для українського суспільства. Тільки з початку 2018 року в Україні зросла кількість нападів на представників ЛГБТ-спільноти та етнічних груп. Серйозні занепокоєння викликає толерування деякими представниками держави мови ворожнечі.

В аспекті цього, важливим є дотримання українським урядом централізованої політики щодо боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті та реформування чинного законодавства та практики відповідно до стандартів недискримінації.

Конференція присвячена розробленню пропозицій та рішень для влади щодо політичних меседжів до суспільства, врегулюванню ситуації на законодавчому рівні та в сфері його застосування, обов’язковому включенню в процес освітніх закладів та просвіті широких верств української громадськості.

Ні – нетерпимості! ТАК – толерантності! Це запорука громадського прогресу та сили нашої держави.

До участі в заході запрошені представники вразливих до нетерпимості груп, громадські активісти та правозахисники, журналісти, представники української влади, міжнародних організацій та дипломатичних представництв.

Захід організовано Центром інформації про права людини та Правозахисним ЛГБТ Центром «Наш світ» за сприяння Фонду з прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів, Посольства Великої Британії у Києві.

Презентація всебічного звіту

У публікації стисло проаналізована та відображена поточна ситуація зі злочинами та інцидентами ненависті в Україні за різними ознаками та відносно різних вразливих груп: правові рамки, соціально-історичний контекст, тенденції та перспективи розвитку. Ця публікація призначена для загальної освіти фахівців і громадськості, а також надає практичні рекомендації з поліпшення ситуації у цій сфері.

Посилання