Мережа моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТ+

Громадська організація Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” надає всебічну правову підтримку представникам та представницям ЛГБТ+ спільноти у питаннях захисту прав та основоположних свобод людини.

Центр “Наш світ” координує роботу Мережі активісток та активістів з моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТ+ в Україні – професійну команду, яка має необхідні знання та навички аби надати Вам правову консультацію та кваліфіковану допомогу у питаннях протидії дискримінації (ситуації, коли порушується рівноправність) у всіх сферах життя – трудовій, сімейній, сфері послуг тощо.

Активістки та активісти Мережі компетентні у питаннях повідомлення правоохоронних органів Національної поліції про злочини чи дії, мотивами яких є упередження / ненависть за ознакою сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності.

Експерти та дружні юрист(к)и / адвокат(к)и Центру запропонують дієвий алгоритм захисту та відновлення порушених прав.

Ми намагаємося відслідковувати ситуацію з дотриманням прав людини щодо ЛГБТ+ по всієї Україні, включно з тимчасово окупованими територіями та гарантуємо збереження конфіденційності та діємо виключно в інтересах постраждалих.

Телефон гарячої лінії Мережі моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТ+: (095) 273-03-09.

Контактна інформація активістів та активісток Мережі у містах України:

Вінниця, Олена

Вінниця, Олена

Активістка моніторингової мережі у м. Вінниця

(098) 7269820

Житомир, Максим

Житомир, Максим

Активіст моніторингової мережі у м. Житомир

(063) 8223135

Житомир, Олександра

Житомир, Олександра

Активістка моніторингової мережі у м. Житомир

(063) 1166323, (098) 8118662

Київ, Анна

Київ, Анна

Активістка моніторингової мережі у м. Київ

Київ, Інесса

Київ, Інесса

Активістка моніторингової мережі у м. Київ

(095) 7098701

Київ, Кирило

Київ, Кирило

Активіст моніторингової мережі у м. Київ

Одеса, Віталій

Одеса, Віталій

Активіст моніторингової мережі у м. Одеса

(050) 0342989

Харків, Максим

Харків, Максим

Активіст моніторингової мережі у м. Харків

(068) 9879228

Харків, Олена

Харків, Олена

Активістка моніторингової мережі у м. Харків

(066) 3769705 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Херсон, Анастасія

Херсон, Анастасія

Активістка моніторингової мережі у м. Херсон

Viber: (099)9460029

Черкаси, Володимир

Черкаси, Володимир

Активіст моніторингової мережі у м. Черкаси

(097) 4924014

Що треба знати про захист своїх прав

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу Центру «Наш світ» щодо гомофобних / трансфобних злочинів в Україні

Днями ми отримали обнадійливе повідомлення від Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) – до розгляду була прийнята спільна скарга Центру «Наш світ» і двох чоловіків, потерпілих від гомофобного злочину.

читати більше

НПУ: злочини ненависті? Ні, не чули.

Під час здійснення безперервного моніторингу, Центр «Наш світ» неодноразово відмічав випадки, коли у потерпілих представників і представниць ЛГБТ-спільноти поліцейські відбирають покази по бланках протоколів, які не містять пункту про наявність мотиву нетерпимості при вчиненні правопорушення.

читати більше

ЧИ МОЖНА ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ДИСКРИМІНАЦІЇ В ТРУДОВІЙ СФЕРІ?

Дискримінація в трудовій сфері за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ) залишається нагальною проблемою для багатьох гомосексуальних, а особливо трансґендерних людей в Україні. Про це вже котрий рік поспіль свідчать дані, отримані Моніторинговою мережею Центру «Наш світ».

читати більше

ЯК ОСКАРЖИТИ ПРОТИПРАВНІ ДІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ПОЛІЦІЇ

У попередньому матеріалі про реагування на злочини ненависті ми вже писали, яким чином слід оскаржувати бездіяльність працівників поліції в разі відмови у прийнятті заяви про правопорушення або невнесенні відомостей про таке правопорушення до ЄРДР. Зупинимося на цієї темі трохи докладніше.

читати більше

Передання до Кабінету міністрів України першої партії звернень українських громадян і громадянок щодо запровадження інституту цивільного партнерства у нашій країні.

12 лютого відбулось передання до Кабінету міністрів України першої партії звернень українських громадян і громадянок щодо запровадження інституту цивільного партнерства у нашій країні.

читати більше

ЗЛОЧИНИ НЕНАВИСТІ НА ҐРУНТІ ГОМОФОБІЇ / ТРАНСФОБІЇ – ЩО ТРЕБА ЗНАТИ

Щороку моніторинг дотримання прав ЛГБТ людей в Україні, який проводить Моніторингова мережа Центру «Наш світ», показує, що злочини та інциденти на ґрунті гомофобії / трансфобії займають першу сходинку в антирейтингу порушень прав. Таких випадків стає більше, а прояви цього ганебного явища набувають нових форм. Чому та як українські ЛГБТ мають реагувати на них?

читати більше

Загроза онлайн

Останнім часом активісти та активістки моніторингової мережі Центру «Наш світ» повідомляють про випадки шахрайського «флешмобу», який поширився у соціальній мережі «В контакте», а саме у групах, де полюбляють тусоватися українські геї та інші МСМ.

читати більше

Наприкінці листопада у Черкасах відбувся дводенний тренінг-семінар щодо дотримання прав людини стосовно ЛГБТ.

Активісти і активістки ЛГБТ-руху та МСМ-сервісу із Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій, Полтавській і Харківській областей мали змогу обговорити з професійними адвокатом та психологом різноманітні питання щодо захисту прав ЛГБТ людей в Україні та їх мотивування до відстоювання своїх інтересів.

читати більше

Друга школа параюристів та параюристок Центру «Наш світ»

Наприкінці вересня у мальовничому куточку Київщини відбулась чергова триденна Школа для активістів та активісток Моніторингової мережі Центру «Наш світ». Основними темами цього разу були мирні зібрання та свобода думки в юридичному та психологічному контексті, питання контакту та взаємодії з потерпілими, свідками, адвокатами та поліцією, а також можливість співпраці з центрами безоплатної правової допомоги.

читати більше

Тренінг для ЛБ-жінок

7-8 липня 2018 року в Житомирі за сприяння Правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» відбувся унікальний тренінг під назвою «Актуальні теми сьогодення в питаннях та відповідях» для ЛБ-жінок Дніпровської, Черкаської, Кіровоградської, Черніговської та Полтавської областей. Організаторами тренінгу виступили Олександра Семенова і Максим Бичинський, члени моніторингової мережі Центру «Наш світ».

читати більше

Марш рівності 2018: хроніки оголошеної гомофобії

Одразу після Маршу рівності, який відбувся у столиці 17 червня, Національна Поліція України поквапилася заявити, що захід пройшов спокійно. Дійсно, із самим Маршем так і було, але поліцейський рапорт ні жодним чином не охоплює того, що трапилося до та після нього. Моніторингова мережа Центру «Наш світ» зафіксувала 14 випадків гомофобної агресії, так чи інакше пов’язані із цією важливою подією.

читати більше

“Вбити дракона”

11 травня цього року в м. Житомирі біля пабу «Ланселот», що знаходиться за адресою вул. Покровська, 151, однією з активісток було виявлено надпис на стенді у вигляді запрошення на работу зы змістом «Потрібен бармер-офіціант. вимоги: молодий, гарний, в міру питущий, не гей!!!!!». Як ми бачимо, цей надпис являється дискрімінуючим в сфері праці (Рівність трудових прав громадян України. Кодекс законів про працю України.)

читати більше

Протидія злочинам на ґрунті ненависті – звіти та реальність

У вересні 2017 р. активісти та активістки моніторингової мережі Центру «Наш світ» моніторили виконання з боку держави п. 106 Плану дій на виконання Нацстратегії у сфері прав людини-2020, який МВС України зазначило як виконаний. Йдеться про розміщення у ВСІХ райвідділках Національної поліції плакатів щодо запобігання злочинам ненависті.

читати більше

Гомофоба звільнено з поліції

Ми вже розповідали про поліцейського з Луцька Форманюка А. В., який в червні цього року на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій розмістив петицію із заголовком «Заборонити проведення акцій (парадів) секс меншин у м. Луцьку»: «У зв'язку з надто ліберальним...

читати більше

Інтриги Житомирської облради та діяльність моніторингової мережі «Нашого світу»

19 липня цього року на сайті Житомирської облради з’явилась інформація http://www.pda.zhitomir.info/news_167399.html) про те, що депутат Олена Галагуза (фракція Об’єднання «Самопоміч») нібито пропонує колегам схвалити текст звернення депутатів обласної ради до президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів та Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституції сім’ї. З цією метою пропонувалось наступне:

читати більше

Як ми допомогли жінці захистити її материнські права

Нещодавно завершилась судова справа, пов’язана з захистом від гомофобії, в якій безпосередню участь брав юрист Правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» Ігор Кобліков. Хочеться сподіватися, що це стане мотивуючим прикладом для інших представників ЛГБТ спільноти в разі...

читати більше

Чудовий приклад, як можливо захистити свої права зробивши всього один дзвінок

Протягом декількох місяців персонал продуктового магазину у Києві на Печерську,куди заходили Дмитро і його подруга, дозволяв собі неприємні висловлювання на адресу молодих людей – Діму називали “пед..ом”, його подругу “шалавою”, говорили інші непристойності. Персонал...

читати більше

Наші сервіси

Правова консультація для ЛГБТ:
(095) 273-03-09

Центр “НАШ СВІТ” є членом