Чудовий приклад, як можливо захистити свої права зробивши всього один дзвінок

Моніторингова мережа

Протягом декількох місяців персонал продуктового магазину у Києві на Печерську,куди заходили Дмитро і його подруга, дозволяв собі неприємні висловлювання на адресу молодих людей – Діму називали “пед..ом”, його подругу “шалавою”, говорили інші непристойності. Персонал магазину лише здогадувався про орієнтацію Дмитра – свій висновок вони зробили за зовнішнім виглядом хлопця. Діма не хотів змінювати магазин, який ближче всіх знаходився до його орендованої квартири, але і образи його теж дістали.

І одного разу він вирішив діяти! Діма знайшов в інтернеті особистий мобільний керуючої мережі міні-маркетів, подзвонив їй та звинуватив співробітників магазину у гомофобії. Керуюча спочатку факт гомофобії заперечувала, але все ж поїхала з перевіркою. Мабуть перевірка була серйозною, т. к. запитували навіть відео служби безпеки мережі магазинів. Факти гомофобії і образ підтвердилися. Керуюча оштрафувала директорку магазину, директорка, в свою чергу, оштрафувала охоронця і касирку. Охоронець одразу звільнився, на його місце взяли іншого, який тепер навіть за руку вітається з Дімою, а касирка хоч не звільнилася і дивиться зневажливо, але мовчить і не ображає (пізніше вона теж звільнилася). Мовчить і інший персонал, старий і новий, так як про інцидент і його наслідки добре відомо всім.

Варто зауважити, що керуючою магазином була переселенка з Донбасу, яка розповіла Дмитру, що “мала там величезний бізнес, а в Київ приїхала, втративши все, щоб жити в демократичному суспільстві. Припускаємо, що саме такі принципи керуючої допомогли їй розібратися і розставити правильні акценти в цій історії.

Розуміємо, що не усі керівники у сфері обслуговування настільки толерантні, але поступово наше суспільство змінюється у кращий бік, і саме ЛГБТІ мажуть бути індикатором цих змін. Головне – не мовчати та не давати гомофобії поширюватись! Докладну консультацію по питанню захисту прав ЛГБТІ Ви завжди можете отримати від представників моніторингової мережи Центру “Наш світ” в регіонах.