Інтриги Житомирської облради та діяльність моніторингової мережі «Нашого світу»

Моніторингова мережа

19 липня цього року на сайті Житомирської облради з’явилась інформація http://www.pda.zhitomir.info/news_167399.html) про те, що депутат Олена Галагуза (фракція Об’єднання «Самопоміч») нібито пропонує колегам схвалити текст звернення депутатів обласної ради до президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів та Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституції сім’ї. З цією метою пропонувалось наступне:
– вилучити словосполучення «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» з Кодексу законів про працю України та ряду інших нормативно-правових актів, не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;
– виключити з регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що пропагують подолання гендерних стереотипів;
– заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо;
– ухвалити Закон України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму»;
– створити Міністерство у справах сім’ї України або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї, на керівні посади в яких призначити людей, відомих своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві.

Але вже наступного дня це повідомлення було видалено, а сама депутатка в коментарі для zhitomir.info (http://www.zhitomir.info/news_167422.html) зазначила: «Сталося непорозуміння щодо проекту рішення обласної ради про захист інституту сім’ї. Автором документу є депутат із ВО «Свобода», який звертався розглянути це питання на комісії з гуманітарних питань, але не завізував через об’єктивні причини. Наразі проект рішення має бути завізований автором найближчим часом, аби його розглянули на найближчій сесії обласної ради 27 липня. Наразі на цій сесії буде лише один проект рішення мого авторства, що стосується звернення про збільшення соцвиплат для дітей. З цього приводу готується тематична фотовиставка у холі обласної ради, яку можна буде побачити у день сесії».
Олександра Семенова, яка є учасницею моніторингової мережи Центру «Наш світ», зв’язалась з депутаткою, і Олена Галагуза під час спілкування у чаті підтвердила: «Я ніколи не була і не є автором проекту цього рішення. Напередодні до мене як до голови комісії з гуманітарних питань Житомирської обласної ради звернулися депутати-свободівці, щоб розглянути цей проект рішення. Проте вони його не завізували належним чином. Хоча наполягали на тому, аби документ пройшов комісію. Таким чином помилково із мене зробили автором проекту рішення. Я одразу ж попросила оргвідділ облради вилучити проект рішення із сайту облради. Відтак на комісії він не обговорювався. Ми живемо у демократичному суспільстві. Особисто я вважаю, що є більш нагальні проблеми, аніж встановлення штучних заборон».

Ця історія наочно ілюструє, як партія «Свобода» на місцевому рівні намагається навіть такими штучними прийомами створити нібито широкий фронт підтримки своїх «скрєпних» ініціатив в дусі «руського світу». А ще вона показує, що діяльність наших моніторів не зосереджується лише на фіксації порушень прав представників спільноти та оформлення відповідних кейсів. І це дуже добре.