Гомофоба звільнено з поліції

12 Вересня, 2017 | Моніторингова мережа, Новини

Ми вже розповідали про поліцейського з Луцька Форманюка А. В., який в червні цього року на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій розмістив петицію із заголовком «Заборонити проведення акцій (парадів) секс меншин у м. Луцьку»: «У зв’язку з надто ліберальним ставленням вищих чинів влади до пропаганди, а саме так можна розцінювати проведення таких «парадів», котрі суперечать нашим віковим традиціям, принципам та несуть потенційну загрозу інституту сім’ї, вношу пропозицію про заборону проведення подібних акцій у нашому місті. Оскільки прав секс-меншин в Україні ніхто не ущемляє (жодного нормативного документу котрий би обмежував би даних осіб за цими ознаками немає), тому проведення таких заходів, можна розцінювати лише, як пропаганду, що в свою чергу, ображає людей з консервативними поглядами…» Про те, що автор гомофобної петиції працює поліцейським ми дізнались завдяки роботі монітора Центру Віктор Пишук.

Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ» направив скарги з приводу дій Форманюка Анатолія Вікторовича Начальнику Управління патрульної поліції в м. Луцьку л-ту Вовченку О.А. та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Начальник управління відповів, що поліцейський Форманюк на момент подання та реєстрації петиції перебував у відпустці, тому не виконував службові обов’язки. Тим не менш з ним була проведена профілактична бесіда, під час якої суворо наголошено про недопущення невиконання або неналежного виконання чинного законодавства під час службової діяльності, які можуть призвести до порушення прав та законних інтересів громадян.

Що стосується апарату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ми отримали звідти два листи. В першому йшлося про те, що спеціалісти апарату направили запит до Луцької міської ради з проханням в подальшому при опублікуванні петицій ретельно перевіряти їхній зміст на предмет порушення вимог законодавства, зокрема антидискримінаційного. Водночас був направлений запит і до Управління патрульної поліції в м. Луцьку з проханням перевірити інформацію та посилити інформаційно просвітницьку роботу у галузі прав людини серед працівників поліції. Нас обіцяли інформувати про подальший перебіг подій.

І ось прийшов ще один лист. Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності А. А. Філіпішина у ньому повідомила нас про те, що у відповіді на запит апарату Уповноваженого від Управління патрульної поліції у місті Луцьку було зазначено, що Форманюка А. В. було звільнено з поліції, з особовим складом провели інформаційно-роз’яснювальну роботу. Що стосується самої петиції вона не набрала необхідної кількості голосів підтримки, тому розглядатися не буде. Тим не менш надалі Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку буде проводити більш ретельну перевірку поданих петицій з точки зору порушення законодавства.

Отже маємо ще одну хоч невелику, але важливу історію успіху. Історію про те, що, коли твої права порушують, їх треба захищати.